Українська енергетична біржа надає релевантні біржові котирування на енергоносії в Україні. Міністерство розвитку економіки підтверджує законність та надійність роботи біржі, оскільки рекомендує користуватися котируваннями УЕБ у якості цінового орієнтиру на важливі ресурси.

Доступна інформація про ціни на газ на УЕБ

Користувачі дізнаються про вартість газу через квитанцію. Цифри, вказані в ній, формуються в декілька етапів. Спочатку компанії-постачальнику потрібно запропонувати власну вартість. Цю процедуру проводять на міжнародному рівні. Місцеві клієнти також можуть стати власниками деякої кількості палива. Для цього потрібно виконати процедуру укладання договору з посередниками. В такій угоді вказують ціну, яку складають з урахуванням актуальних біржових котирувань. Їх оновлення проводиться регулярно, кожного дня, тому варто слідкувати за інформацією, щоб не пропустити найбільш підходящий варіант.

Плануючи угоду відносно купівлі газу необхідно визначити, яка поточна вартість на ресурс. Для більш точних даних потрібно перейти за посиланням www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/.

Правила користування калькулятором вартості газу на УЕБ

Працівники біржі розробили ефективний інструмент підрахунку вартості ресурсу. Для цього існує спеціальний калькулятор. Скористатися ним можна, якщо точно знати:

  • коли була оформлена угода;
  • коли в останнє уточнялась ціна;
  • попередню вартість за тисячу кубометрів.

Міністерство рекомендує користуватися даними щодо природного газу, вказаними на Українській енергетичній біржі. Також варто враховувати котирування, встановлені євпропейским хабом, розподіляючим газ.

З допомогою калькулятору вдається вказати в публічному договорі підходящу вартість в межах ринкових цін. При цьому звертають увагу на можливі зміни. Для їх розрахунку користуються спеціальною формулою.  Займатися розрахунками потрібно окремо для кожного договору. Це дозволить завжди знати точну інформацію.

Якщо потрібно внести зміни, складають додаткову угоду для підтвердження законності зміни ціни. Торги проводяться регулярно, тому між показниками може виникати суттєва різниця, тому за даними варто слідкувати в режимі реального часу. Якщо виникнуть питання, кваліфіковані спеціалісти охоче нададуть відповіді.