Конкурентна складова – це один з основних моментів, який варто брати до уваги, говорячи про проведення закупівель, аукціонів або торгів. Сучасна система проведення таких процедур вимагає звернення організатора до системи ПроЗорро.

Почати варто з того, що важливим завданням для замовника є створення оголошення, з врахуванням всіх норм законодавства. Тобто, повідомлення про проведення електронного формату торгів повинно чітко відповідати вказаному зразку.

Далі, це саме оголошення направляється до системи ПроЗорро, де комісія перевіряє його на відповідність всім критеріям. Після схвалення та отримання дозволу на публікацію оголошення, воно вже автоматично розсилається по всім електронним майданчикам.

Тут є одне важливе зауваження – оголошення про проведення електронних торгів надсилається на ті сайти, що акредитовані в системі ПроЗорро і мають прямий зв’язок з цією платформою. 

Якщо вас цікавлять торги з продажу або оренди землі, у вас є чудова можливість отримати доступ до великого списку таких оголошень. Ви це можете зробити за посиланням sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel. 

Вибір акредитованого електронного майданчика – це далеко не єдина порада для новачків, які ще не зовсім ознайомлені з тим, як правильно брати участь в електронних торгах.

До числа ефективних порад можна віднести такі моменти, як:

  • Відповідність зразку – серед тендерної документації в оголошенні про проведення торгів, завжди буде зразок того, як повинна виглядати цінова пропозиція. Цей пункт не потрібно ігнорувати і свою заявку потрібно підганяти саме під цей зразок;
  • Тендерна документація – учаснику варто детально ознайомитися з списком обов’язкових документів та зайнятись процесом їх підготовки якомога раніше. Важливо, щоб до заяви було додано саме повний тендерний пакет документів, що дозволить учаснику не бути дискваліфікованим;
  • Дотримання часових норм – проведення електронних торгів є серйозною процедурою і навіть самі дрібні затримки по часу призводять до дискваліфікації учасника. Тому, новачкам в таких торгах рекомендується робити всі підготовчі дії якомога раніше;
  • Використання підтримки – на всіх сучасних електронних майданчиках, враховуючи і енергетичну біржу України, є служба технічної підтримки. Часто, користувачі намагаються вирішувати свої питання самостійно, чим лише ускладнюють ситуацію. Тому, з метою запобігання ще більших неприємностей, краще відразу звертатися за консультацією до технічної підтримки.

Головна порада для учасників електронних торгів – це робити все поступово і дотримуватись вже існуючих алгоритмів. Такий підхід дозволяє не допускати частих помилок і брати до уваги невдалий досвід інших користувачів, не повторюючи їх помилок.

Для чого потрібна професійна оцінка на електронному майданчику

Підготовка оголошення про проведення торгів може бути швидким або досить довгим процесом. Один з етапів, через який проходять всі учасники – це подача цінової пропозиції. Зазвичай, сума самого лоту формується таким чином, що вона є оптимальною для більшості учасників, тому вони й готові брати участь в таких торгах.

Для того, щоб цей початковий показник був справді оптимальним, в системі ПроЗорро є спеціальна комісія, що займається оцінкою вартості лоту, який виставляється на торги.

Професійна оцінка – це обов’язкова умова і вона проводиться, незалежно від того, про який лот йде мова.

Тобто, це стосується таких напрямків в торгах, як:

  • Продаж транспортних засобів;
  • Реалізація нерухомого майна;
  • Продаж або оренда земельної ділянки;
  • Продаж спеціалізованого обладнання.

Етап проведення професійної оцінки є обов’язковим і це один з засобів контролю, що дозволяє гарантувати проведення торгів на прозорих умовах і в конкурентній формі.

Як і електронні майданчики України варто розглядати

В Україні є багато сервісів, що пропонують людям брати участь в аукціонах й електронних торгах. Учасники ж можуть брати за основу певні критерії, за прикладом: зручності, інструментів, плавності роботи, інтерфейсу й тому подібних моментів.

Проведення електронних торгів з дотриманням пункту про публічні закупівлі, що прописані в законі України, не обходиться без використання акредитованих електронних майданчиків.

Це означає, що легальними і достовірно надійними є лише ті сервіси, що додані до переліку акредитованих сайтів в системі ПроЗорро.

Перелік цих ресурсів поступово збільшується і з’являються нові сервіси, за допомогою яких можна взяти участь в торгах. Переглядаючи перелік акредитованих сервісів, ви вже можете обирати той ресурс, що буде для вас найбільш зручним. 

Додатково, можна брати до уваги рекомендації інших користувачів й робити з цього власні висновки.