Державне майно, відповідно до українського законодавства, може бути продане чи здане в оренду лише через відкриті електронні торги, що проводяться в системі Прозорро.Продажі. Державні установи, що хочуть продати чи здати в оренду непотрібне їм майно, повинні спочатку зареєструватися в системі та створити аукціон. Дізнатися про те, що саме продається на онлайн торгах, можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Головні переваги Прозорро.Продажі для продавців

Продавцями в цій системі можуть бути державні та комунальні установи, а також приватні підприємства. Для державних закладів реалізація майна через Прозорро.Продажі є обов’язковою, а приватні підприємства та представники бізнесу можуть продавати свою продукцію на відкритих онлайн торгах добровільно.

Для державних підприємств продаж майна через Прозооро дає такі переваги:

  1. за допомогою відкритих онлайн торгів можна швидко позбутися непотрібного майна, на утримання якого витрачаються кошти (наприклад, на підприємствах можуть бути приміщення чи обладнання, що не використовується, а на його утримання потрібно наймати працівників);
  2. через такі торги можна швидко здати в оренду нерухомість чи земельну ділянку, що тимчасово не використовується;
  3. завдяки Прозорро.Продажі можна не шукати покупців та не витрачати гроші на рекламу;
  4. на товар тут формується справедлива ціна, тому завдяки вільній конкуренції між учасниками змагань на лот формується ринкова ціна;
  5. тут є можливість безкоштовно прорекламувати свою продукцію;
  6. не потрібно шукати приміщення для проведення звичайного аукціону та приймання потенційних покупців, так як усе це може бути організовано дистанційно за допомогою електронних торгів;
  7. тут немає можливості для корупції та домовленостей, тому торги проходять чесно та відкрито, що приваблює не тільки українських, але й іноземних покупців;
  8. при необхідності можна завжди звернутися за допомогою до менеджерів торгівельного майданчику;
  9. ті підприємства, що реалізовують свою продукцію відкрито та прозоро, піднімають свій імідж, тому до них приходить більше інвесторів.

Що можна продати на електронних торгах

Тут продається усе: від канцелярського приладдя до літаків та земельних ділянок. Дізнатися про те, як проводяться аукціони з продажу деревини, можна тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/lisoprodukciya-kupyty-na-aukcionah-prozorro-prodazhi.

На Прозорро.Продажі зібрана велика база лотів, що є актуальними на даний час, тому тут завжди багато покупців, які бажають позмагатися за право придбати той чи інший товар. Завдяки цьому забезпечується вільна конкуренція, а також визначається справедлива вартість товару.

Продавцю потрібно знати про те, що під час створення аукціону необхідно забезпечити детальний опис лоту, вказати всі його особливості та встановити початкову ціну. Також потрібно визначитися з кроком ставки. При виникненні складнощів зі створенням аукціону користувач завжди може звернутися за кваліфікованою допомогою працівників торгівельної платформи.