Кілька років тому уряд запровадив відкриті аукціони для вилучення та конфіскації майна. Це нововведення зробило продаж арештованого майна простим та прозорим. Тепер учасникам аукціону не слід турбуватися з приводу того, що якийсь сановник, що займається дияволом, вимагатиме від них хабара. Якщо ви хочете постійно бути в курсі останніх новин системи Prozorro.Sales, перейдіть на сайт megasale.com.ua і підпишіться на список розсилки статей, що користуються попитом.

Аукціон арештованого майна через систему Prozorro Продажі — переваги та недоліки

Окремий «Порядок продажу затриманого майна», затверджений Міністерством юстиції у 2016 році, регулює продаж майна, яке було вилучене державою.

Створення окремої установи, яка відповідала би за організацію та проведення спеціальних аукціонів, щороку завдавала збитку на сотні мільйонів гривень державі при продажу арештованого майна. Навіть є можливість надати перелік порушень із напівзруйнованою системою вилучених активів:

  • Аукціони проводились а автономному режимі, участь у яких брала обмежена кількість громадян;
  • Лише 20% торгів показали збільшення вартості;
  • Через обмеження участі в аукціоні іноді вони брали плату за участь у такому заході.

З початку аукціону з продажу майна в арештованих активах було проведено понад 60 тисяч електронних аукціонів та продано тисячі різних предметів. У половині угод було помічено зростання стартової ціни лотів. Загалом бюджет України за цей період часу поповнилося на 1,5 мільйона гривень від цього виду торгівлі.

Ставки на конфісковане майно

Як здійснюється процес продажу майна, конфіскованого державою? Це питання хвилює багатьох учасників аукціону.

До процесу вилучення майно проходить попередню процедуру оцінки, яка дозволяє встановити стартову ціну, якщо вона виставляється на онлайн-аукціон. Пізніше організатор аукціонів з продажу арештованого майна вносить дані про активи в систему, тоді формування партії відбувається в механічній системі. Сама система організовує партії за назвою, категорією, типом. Оголошення лоту включає такі зіткнення:

  • тип власності;
  • технічні порівняння;
  • його місцезнаходження;
  • кількість виконавчих проваджень;
  • початкова ціна.

Коли партія з’являється в електронній системі, період підготовки її до торгів встановлюється механічно і залежить від бюджету. В середньому це може зайняти від 5 до 30 днів.