Проведення тендерних закупівель – це не такий важкий процес, якщо ознайомитися з тим, як саме він проходить. Почати варто з того, що менш як за 10 днів до кінця прийняття заявок, учасники мають змогу задавати питання з уточненнями. Тобто, вони можуть поцікавитися тим, які документи потрібно подати, як їх правильно оформити й так далі. 

Відповідно, немає ніяких гарантій того, що в кінцевому підсумку організатора тендер забажає змінити певні умови стосовно оформлення документації. Також, замовник может наполягти на тому, щоб учасники додатково надали певний дозвіл або сертифікат, для того щоб підібрати тільки перевірених постачальників.

Варто нагадати, що самі тендери проходять не на ProZorro, а на електронних майданчиках за акредитацією. Таких сервісів зараз досить багато ,але навіть тут потрібно не поспішати, та підібрати той, який буде для вас найбільш зручним. Досить популярним майданчиком вважається сайт tender.uub.com.ua.

Що робити учасникам у випадку внесення змін?!

Якщо, замовник вирішив внести зміни на одному з останніх етапів, то в учасників залишається не так багато часу на те, щоб внести корективи в свою заявку.

Тут варто нагадати, що система автоматично відправить всім учасникам повідомлення про те, що були внесені певні корективи. Відповідно, час на те, щоб внести ці самі виправлення буде збільшений ще на 7 днів. Учасники ж можуть за цей час ознайомитися з внесеними корективами й підтвердити свою подальшу участь в тендері, або ж вийти з процесу торгів, давши можливість отримати перемогу кому іншому.

Для того, щоб торги все ж таки почалися, потрібно мінімально виконати дві умови:

  • Участь щонайменше однієї людині в допорогових тендерах;
  • Участь щонайменше двох людей у надпорогових тендерах.

Якщо ж ці умови все-таки не були виконані, то тендер автоматично відміняється. Якщо ж учасників виявилось достатньо, то аукціон все-таки починається та проводиться в стандартному порядку.

Якщо в учасника виникають якісь питання стосовно того, в якому форматі все це відбувається, то він може легко задати їх технічній підтримці електронного майданчика, де бере участь в тендері. В даному випадку мова йде про українську універсальну біржу, яка завжди відрізнялась активною підтримкою. Головне – це робити все вчасно та не порушувати ніяких часових рамок.