Отож настав час, коли питання безперешкодного продажу земельної ділянки сталося з місця. Протягом 15 років великі махінації щодо скасування мораторію на торгівлю землею дедалі більше бентежили українців. Коли почали запроваджувати трансформацію ринку землі, суперечки з цього питання виникали дедалі гостріше серед громадян. Що таке вільна торгівля землею? Які норми та норми будуть це регулювати? За яких умов можна продавати акції? — Всі ці питання на першому місці.

Поява повноцінного ринку землі, наприклад, на сайті УЕБ https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqni-torgy-aukciony-de-ta-yak-prohodytymutq в Україні вже давно є головною вимогою іноземних кредиторів. В результаті нинішній уряд поставив собі за мету зняти заборону на продаж сільськогосподарських земель до кінця 2019 року. 13 листопада Верховна Рада проголосувала за законопроект № 2178-10, на підставі якого торгівля в паях, що належать державі чи громадянам, було дозволено з 1 жовтня 2020 р. На сьогодні 40 млн. га сільськогосподарських угідь виставлено на продаж.

Перевага вільного земельного ринку

Безперечно, скасування мораторію на вільну торгівлю сільськогосподарськими землями тягне за собою масштабні метаморфози. Отже, держава потребує прозорої та ефективної економіки. Відповідно до нового закону, після скасування заборони на продаж землі, в першу чергу, право торгівлі мають орендарі, які є громадянами України.

Важливим фактом є те, що акції продаються через систему «Прозоро.Продажі». Для участі в аукціоні необхідно зареєструватися на сайті УЕБ. Усі торги відкриті для громадськості. Будь-хто може дізнатись інформацію про поточні тарифи, продані таблетки та учасників торгів. Зібраний навик з продажу державної та приватної власності за підтримки системи Прозорро дозволяє швидко та ефективно проводити тендери з продажу земель сільськогосподарського призначення.

В результаті роботи електронної платформи «Прозоро.Продажі» продавець земельних ділянок або паїв може досить продуктивно взаємодіяти з клієнтами. Цей сайт дає можливість проводити безумовно прозорі та доступні земельні аукціони для всіх.

Після реєстрації для учасників торгів доступні добросовісні та відкриті торги, в яких може взяти участь будь-яка компанія чи фізична особа. Торги за певний лот обмежені в часі. Коли аукціон закінчується, ставка з найбільшою сумою виграє, і продавець зобов’язаний укласти угоду з переможцем. А він, у свою чергу, зобов’язаний сплатити задекларовану вартість сайту.