Метою Торгової біржі є формування національних цінових цілей на природні енергетичні ресурси без втрати цінової стабільності та при використанні інструменту обміну з урахуванням організаційних, правових та технологічних умов для найкращого функціонування та формування енергетичних ринків.

Це робить неконтрольоване і невиправдане зростання цін на енергоносії в Україні практично неможливим. «Українська енергетична біржа» — це відкрита платформа, ексклюзивна Товарна біржа www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ в режимі реального часу в Україні, яка є джерелом для формування цін на природний газ та встановлює об’єктивні дані та ціни для всіх учасників операцій.

Формування оптових та роздрібних ринкових цін на газ базується на даних інформаційно-аналітичних агентств, таких як «Bloomberg»і»ThomsonReuters», що вважається їх доказом та гарантом прозорості та неупередженості.

Сформована ціна на газ в Укрпїні базується на даних біржових котирувань ТБ УЕБ у зв’язку з певним місячним джерелом. Ціни для фізичних осіб за кубічний метр газу формуються на основі встановлених ринкових цін кожного календарного місяця і залишаються на рівні гарантованої ціни. Зростання та падіння цін безпосередньо залежать від ціни постачальників та від тарифів на послуги з транспортування енергії.

ТБ«УЕБ» 20 січня 2021 року за підсумками біржової торгівлі поділась новими даними про середньозважені ціни на природні ресурси.

Формула розрахунку середньозваженої ціни на щомісячне джерело газу

Вартість усіх транзакцій (+ ПДВ) для купівлі-продажу на ТБ УЕБ поділена на суму всіх обсягів купівлі-продажу за кожен період реалізації. Ціна на газ = (Ціна на хабі (євро / МВт на рік) + середня вартість транспортування, європейські магістральні газопроводи (3 євро / МВт-рік)) * 10,62 (коефіцієнт конверсії МВт-в рік у кубічних метрах)) * Курс валюти НБУ на день + (4,45 (тариф для пункту входу в газотранспортну систему України) * 1,45 (показник для замовлення потужності на дні вперед) * Курс НБУ на дату) + податок на додану вартість.

Відповідно до Постанови КМУ від 5 червня 2019 року №485, в якій зазначено порядок внесення змін у постановуКМ України від 3.04.2019 року № 293 За підсумками електронних біржових аукціонів на ТБ УЕБперед новим газовим місяцем газовий місяць продажу та поставки.