Незважаючи на стрімке зростання криптовалютної індустрії, їй ще належить пройти довгий шлях, щоб стати доступною для більшості інвесторів. Поки що більшість користувачів криптовалют — це люди, які мають певне уявлення про технологію або знають про декілька з безлічі термінів, що використовуються. Хоча більшість із нас чули про Bitcoin, Ethereum і Dogecoin, небагато хто знайомий з такими термінами, як блокчейн, хеш тощо. Розуміння цих термінів має вирішальне значення для того, щоб криптовалюта стала мейнстримом і поширилася серед тих, хто зацікавлений у ній. У цій статті ви знайдете керівництво для початківців щодо цих жаргонних термінів.

Якщо ви вже знаєте, як зареєструвати біткоін гаманець, то є сенс зрозуміти, що з себе представляє сучасна біржа крипто, така як https://www.bybit.com/ru-RU/, і як з нею працювати. Але спершу все ж варто вивчити основні терміни, які допоможуть вам у всьому розібратися.  

Криптовалюта

Це виключно цифрова валюта в тому сенсі, що її не можна надрукувати, скласти і зберігати в гаманці. Біткоін гаманець це щось інше і не має нічого спільного зі звичним розумінням цього слова. Головний принцип, що відрізняє криптовалюту від фіатних грошей, полягає в тому, що вона децентралізована, тобто жоден орган влади не контролює її. Криптовалюта може використовуватися для купівлі-продажу або як сховище цінностей, як золото.

Блокчейн

Це технологія, що лежить в основі індустрії. Коли інвестор здійснює операцію, дані повинні десь зберігатися, щоб кожна транзакція була зафіксована. Це онлайн бухгалтерська книга, яка дає змогу кожному побачити деталі кожної транзакції в будь-який час і в будь-якому місці. Технологія децентралізованої бухгалтерської книги побудована таким чином, що її важко зламати або обдурити. Творець біткоіна, хто придумав і втілив систему блокчейн, створив справжню революційну технологію.

Майнінг, майнери та хеш

Щоразу, коли відбувається транзакція, вона має бути перевірена. Лише після перевірки деталей транзакція додається в блокчейн. Для перевірки транзакцій залучаються майнери, яким виплачується винагорода за виконання цього процесу. У процесі майнінгу генеруються нові монети. Під час процесу деталі транзакції проходять через алгоритм хешування, який перетворює дані на набір унікальних цифр і букв.

Два хеші транзакцій об’єднуються і знову проходять через хеш-алгоритм. Цей процес триває доти, доки не залишиться тільки один хеш — кореневий хеш кількох транзакцій. Хешування є ключовим елементом безпеки, оскільки воно незворотне. Поки процес створює нові набори даних, його не можна скасувати, щоб дізнатися деталі кожного хеша.

Якщо у вас вже зараз є бажання долучитись до сектору торгівля криптовалютою, то реалізувати це цілком можливо завдяки біржам, таким як ця https://www.bybit.com/uk-UA/.