Аукціони з продажу державного майна в Україніпроводяться на офіційному майданчику Прозоро.Продажі. На електронних торгах можна придбати нерухомість, автомобілі, деревину, земельні ділянки, металобрухт на інше.

Ознайомитися з повним переліком активних лотів можна на сайті sale.uub.com.ua. Торги являються відкритими, тому стежити за їх проведенням може кожен бажаючий.

Придбати майно будь-якої форми власності можливо через акредитовані електронні торгівельні площадки, яких налічується декілька десятків. Електронний аукціон – це можливість придбати майно збанкрутілих підприємств чи державної форми власності по вигідній ціні.

Як обрати електронний торгівельний майданчик

Проект Прозоро.Продажі створений для того, щоб забезпечити вигідну та безпечну взаємодію між продавцями та покупцями без жодних ризиків. Але для того, щоб угода по купівлі-продажу була законною та безпечною, продавець та покупець повинні співпрацювати на акредитованому електронному майданчику, що працює легально та забезпечує необхідний рівень безпеки. В зв’язку з цим до вибору електронного майданчика необхідно підходити з максимальною відповідальністю.

На вибір майданчика, де проводяться аукціони, в першу чергу впливає строк його функціонування, кількість проведених аукціонів та підписаних угод, якість консультаційних послуг и тому подібне.

Чи є відмінності між електронними майданчиками

Хоча всі електронні торгівельні майданчики надають однаковий набір послуг, все одно відмінності є. Вони полягають в першу чергу в якості надання інформаційних послуг щодо проведення аукціонів, правил участі в них, та особливостей збору необхідних документів. Також відрізняються майданчики між собою деякими відмінностями в рівні акредитації. Наприклад, майданчик може бути чи не бути акредитованим для продажу прав на здобування корисних копалин, енергетичних ресурсів і тому подібного.

Крім проведення аукціонів електронні майданчики також можуть надавати послуги з оцінювальної діяльності. Оцінці може підлягати нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки, обладнання и так далі. Проводиться оцінка об’єкту перед підписанням угоди купівлі-продажу, обміну та інших.

Що продається через систему Прозоро.Продажі

Через цю офіційну систему аукціонів та тендерів можливо купити практично все: від нерухомості до побутової техніки чи меблів. Також популярним лотом являється металобрухт, який представлений на торгівельних майданчиках в широкому асортименті. До чорного металобрухту відноситься лом чорних металів, чавунний та залізний лом. В свою чергу кольоровий металобрухт включає в себе відходи кольорових металів, таких як мідь, алюміній, титан та інших. Дізнатися більше про продаж металобрухту через електронні торги можна на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/scrap-metal.

За допомогою системи Прозоро.Продажі у будь-якого бажаючого є можливість придбати відходи чавунного виробництва, залишки транспортних засобів, відходи промисловості та інше.

Головними організаторами торгів на електронних майданчиках являються державні та муніципальні підприємства, які пропонують купити майно, сировину, акції, права і тому подібне. Лоти виставляються по стартовій ціні. В умовах аукціону прописується мінімальний крок ставки. Кінцева ціна лоту визначається самими учасниками торгів, які вносять свої пропозиції, роблячи ставки. Завдяки тому, що ці торги являються відкритими, реалізація державного та комунального майна проходить прозоро та без будь-яких корупційних схем.