Видобуток нафти в США скоротився до найнижчої позначки від серпня 2020 року. Добовий об’єм складає 9,7 мільйонів барелів. Новини про зниження видобутку нафти ще в січні 2021 року почали стрімкий підйом. Дані торгів 24 лютого свідчать про те помітне збільшення вартості. Квітневі ф’ючерси на нафтову суміш «Brent» виросли до 67,12 USD (2,68 відсотка), а травневі показали зростання до 66,06 USD за один барель. Також вартість на квітневі ф’ючерси (WTI) виросла на 2,27%. Тепер їх ціна складає 63,07 USD за барель.
Раніше міністерство енергетики США зазначало про те, що видобуток сировини в державі за попередній тиждень (19 лютого) знизився до мінімуму від серпня 2020 року. На тиждень раніше (12 лютого) показник складав 10,8 мільйонів барелів. Комерційні запаси нафти вже не такі великі, як очікувалося. Даний показник виріс за тиждень на 0,3 відсотка (463 мільйони барелів).
Чому світові ціни на нафту виросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року
Після розконсервування видобутку сировини в США світові ціни почали йти вниз. Цьому також сприяв стабільно високий рівень видобутку нафти в Саудівській Аравії та відносне затишшя в близькосхідному регіоні. Вартість нафти була настільки низькою, що в березні 2020 року вона сягнула історичного мінімуму. Подібні показники були максимально невигідними РФ, яка видобувала в той період нафту собі в збиток. При цьому повна зупинка означала б мільярдні збитки за втрачене обладнання.
Популізм як фактор, що змусив ціну на нафту піднятись
2020 рік відзначився для США найбільш брудною виборчою кампанією, яку можна порівняти з Україною в 2004 році. На дебатах кандидат від «демократів», Джо Байден, обіцяв скоротити видобуток нафти. В результаті цього ринок відповів зростанням вартості, але до початку 2021 року вартість залишалася відносно стабільною.
Після отримання влади Байден в перші дні свого правління підписав указ про закриття будівництва нафтопроводу «Keystone XL». Цей крок залишив без роботи десятки тисяч громадян США та фактично знищив енергетичну незалежність країни, здобуту за попередні чотири роки. Очікується подальше зростання ціни за барель на фоні зростання нестабільності між Ізраїлем та Іраном, а також частішими терористичними атаками в Іраку та Сирії. Більше новин, пов’язаних з економічним життям України та світу можна дізнатися на aeaep.com.ua