Зараз брати участь в торгах по реалізації необробленого лісу покупці зможуть через акредитовані електронні майданчики, включені в систему Prozorro.Sale. Сьогодні ця ніша бізнесу є дуже важливою, оскільки влада тільки виграють від становлення ринку з продажу необробленого лісу і деревини через електронну систему інтернет-аукціонів.

Для чого необхідний аукціон необробленого лісу? 

На сучасних аукціонах лісу-кругляка лісгоспи виставляють до реалізації дерев’яну продукцію, отриману при розпилі повалених стовбурів і колод на окремі фрагменти для їх подальшої переробки. З 2016 року при допомоги Prozorro.Sale з успіхом продається різний державні і комунальні активи – модернізована система безперебійно забезпечує швидку, результативну та повністю відкриту реалізацію необробленого лісу. 

Всі аукціони проводяться публічно – доступність для суспільства допомагає уникнути порушень законів, корупційних махінації і виплат нелегальних відкатів «своїм» учасникам. Через перехід до електронної торгівлі в будь-який час і в будь-якому місці всі причетні сторони зможуть стежити за проходженням торгів, вносити свої зауваження та направляти жалоби.

Як брати участь в електронних торгах з продажу лісу-кругляка 

Для прийняття участі в торгах з продажу необробленої лісу бажаючі повинні пройти реєстрацію на акредитованій електронному майданчику https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood Prozorro.Sale. На ділі підключені до неї інтернет-платформи виступають посередниками між компаніями, які маючи державний дозвіл лісовим підприємствам і потенційними клієнтами купувати та продавати ліс-кругляк.

Приймати участь в торгах з продажу лісу-кругляка на УУБ

При допомозі «Українській універсальній біржі» брати участь в електронних аукціонах з продажу необробленого лісу і деревини має право будь-яке підприємство, фізичні особи або резидент України. Для цього потрібно: 

  • пройти реєстрацію на майданчику; 
  • ознайомитися зі списком опублікованих пропозицій; 
  • підібрати необхідний лот; 
  • вивчити умовами продажу майна; 
  • направити заявку на участь в аукціоні через кабінет користувача на сайті УУБ; 
  • зробити ставку; 
  • пройти кваліфікацію; 
  • перемогти в торгах і поставити підпис в договорі.

На торгах УУБ користувачі зможуть брати участь в торгах по реалізації лісу твердих порід для промисловості, хвойних та круглих дров.